top of page

Biz Komşularımızı Arıyoruz!

İşin doğrusu bu cennet yerde hayatımın sonuna dek yaşamak istiyorum. Fakat dağ başında tek başına yaşanmıyor. İyi günde kötü günde yanına ilk koşup gelenler daima komşular olur. Bu nedenle ben de kendime kafa dengi komşular arıyorum.


Birlikte sohbet edebileceğimiz... Kaz Dağları'nda köpeklerimizle birlikte yürüyüşe çıkacağımız... Köyümüzün önündeki gölün yanında piknik yapabileceğimiz... Yakınımızdaki Ayazma’da balık tutacağımız... Arabayla yarım saatte ulaştığımız Ege Denizi kıyılarında yüzeceğimiz... Köyün tarlasında organik tarım ve hayvancılık yapacağımız... Köylü ve yörük dostlarla iş birliği yapıp, onların kültürlerini gelecek nesillere taşıyacak çeşitli sosyal projeler hazırlayacağımız komşularım olsun istiyorum!

Ida Verde'de Ne Hayal Ettik?

Pek çok büyük projeye imza attığım 41 yıllık mimarlık hayatımın son 15 senesini Çanakkale ilçelerinde, Kaz Dağları’nın eteklerinde doğasever insanlar için yeni evler ve yaşamlar inşa ederek geçirdim.


Doğayla iç içe, sağlıklı ve stressiz hayatların insanları nasıl değiştirdiğine, dünyada oksijen oranının en yüksek olduğu bölgelerden biri olan, hala tertemiz suyu ve organik tarımı ile Kaz Dağları’nın sağlıksız kişileri nasıl sağlığına  kavuşturduğuna birçok defa şahit oldum.


Farklı hayat tarzlarından, farklı sosyo-ekonomik şartlardan, farklı mesleklerden birçok ailenin yeni hayatlarına yolculuklarında yanlarında oldum.

Unknown-6.jpeg
idascreenshot.png

Benim yolculuğumu Facebook ve Instagram’dan takip eden ve doğayla barışık, yeni bir hayata özlem duyan 150 bini aşkın takipçimden, yıllardır bir ALTERNATİF YAŞAM KÖYÜ kurmam için talepler geliyordu.


Tüm birikimim ve tecrübemle hayata geçirdiğim IDA VERDE’yi yeni ve farklı bir hayat hayali kuran herkes için tasarladım. Kendim Dahil...

YAŞLI.png

Biz komşularımızı arıyoruz...

İşin doğrusu ben bu cennet yerlerde hayatımın sonuna dek yaşamak istiyorum. Fakat dağ başında tek başına yaşanmıyor. İyi günde, kötü günde ilk koşup gelen daima komşular olur.

 

Bu nedenle ben de kendime kafa dengi komşular arıyorum:

  • Birlikte sohbet edebileceğimiz,

  • Kaz Dağları'nda köpeklerimizle birlikte yürüyüşe gideceğimiz,

  • Köyümüzün önündeki gölün yanında piknik yapabileceğimiz,

  • Yakındaki ayazmada balık tutacağımız,

  • Arabayla yarım saatte ulaştığımız Ege Denizi kıyılarında yüzeceğimiz,

  • Köyün tarlasında organik tarım ve hayvancılık yapacağımız,

  • Köylü ve yörük dostlarla işbirliği yapıp onların kültürlerini gelecek nesillere taşıyacak çeşitli sosyal sorumluluk projeleri hazırlayacağımız komşularım olsun istiyorum...

Sadece kendimiz değil,
çocuklarımız ve torunlarımız
için de yeni bir yaşam!

Sadece kendimiz değil, çocuklarımız ve torunlarımız için de yeni

bir yaşam!


Her şeyden daha da önemlisi çocuklarımız, torunlarımız, daha bebek yaşta tabletlerle uyuşturulup beton bloklarda yaşayan, kirli hava soluyan, mutsuz nesiller olmasın!


Doğanın kucağında olabildiğince koşsun, oynasın, sağlıklı ve mutlu olsunlar. Sağlıklı ve mutlu nesiller yetiştirsinler...


Gelin komşu olalım.


Güzin Kutlu – Mimar / IDA DİZAYN MİMARLIK


Mimarlıkta 41. Yıl

ÇOCUK.png

Ida Verde'yi tüm yönleriyle keşfedin

Ida Verde'de yeni bir yaşama başlamanın tam zamanı!

Hep istediğiniz o doğal, sağlıklı ve huzurlu yaşam şimdi bir adım ötenizde.

Hadi, gelin tanışalım. Belki komşu oluruz!

bottom of page